نمایشگاه قرآن

 

دیروز با خواهرم رفته بودیم نمایشگاه قرآن، البته بک بار هم به اتفاق خانواده دوشنبه رفته بودیم. کارهای خوبی در زمینه های قرآنی شده بود ولی چند تا چیز خیلی برام جالب بودند:

 اولین چیزی که خیلی جلب توجه می کرد حضور افرادی با درجات اعتقاداتی بسیار متفاوت بود و کسانی به چشم می خوردند که شاید اگر جایی غیر از نمایشگاه رویت شوند، فکر می کنیم شاید تا حالا یک بار هم قرآن رو نخونده باشند و برام عجیب بود. حتی کسانی که روزه هم نمی گرفتند!

 

**********

نکته ی دیگه ای که برام جالب بود مجهز شدن روحانیت به علم روز بود. در بخش حوزه، هر روحانی یک لپ تاپ داشت و معلوم بود که در این زمینه خیلی حرفه ای شدند که جای بسی امیدواری داره.

 **********

بخش دانشگاهی؛

که پربارترین بخش بود. دیروز  اختتامیه ش بود که با حضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان سنجش و عده ای از مقامات برگزار شد. نکته ی جالب این بخش، حضور پررنگ دانشگاه های علوم پزشکی بود و متاسفانه از دانشگاه های صنعتی هیچ خبری نبود.

در این بخش نرم افزارهای پرمحتوایی عرضه شد که چندین نمونه ش رو خودم تهیه کردم، البته با تخفیف ویژه برای جماعت دانشجو!

 **********

 در بخش پژوهش های قرآنی هم کتب خیلی خوبی عرضه شده بود، کتبی که سایه ی قرآن رو در تمام آفرینش به تصویر می کشید و پایان نامه هایی با موضوعات جالب!

تنها بخشی که چیزی از تازه شدن در اون رویت نمیشد بخش تالیفات حوزوی بود که همچنان همون کتب قدیمی که برای چندین و چند بار به معرض نمایش گذاشته بودن، انقدر که اصلا نمی تونستم کتابی رو بپسندم درآخر هم دیوان امام علی(ع) رو دیدم که علاوه بر اشعار فوق العاده، ترجمه ی بی نظیر و هنرمندانه ای داشت و به عنوان هدیه برای پدرم خریدم.

 **********

 در بخش بخش هنری هم هرکس به فراخور ذوق و قریحه ای که داشت سعی کرده بود در حد بضاعت خدمتی در این راه کرده باشه و البته بخش هنری یکی از بخش های زیبا و پربار این نمایشگاه بود و یک یادگاری هم از استاد پیله چی دریافت نمودیم که بسیار زیباست.

 **********

در کل نمایشگاه خوبی بود ولی من فکر می کنم تمام این چیزها کافی نیستند. اصل، روح قرآن است که باید بر جامعه سایه بیندازد؛ اینها همه وهمه جوانب امر هستند...

 

 

/ 14 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی

از اظهار نظری که در وبلاگم گذاشتید ممنون [گل] من لینک شما رو در وبلاگم گذاشتم شما چطور؟؟؟[لبخند] http://www.pandiran.persianblog.ir/

ساناز

سلام دوست عزیزم با متن کامل منشور کورش هخامنشی بروزم...

سیفون

سلام دوست عزیز. من آپدیت کردم. خوشحال میشم بهم سر بزنی و نظرت رو راجع به اون مسئله ای که مطرح کردم بدونم

سينا

ان الله يري.... سلام بر نگـــار! بدليل ذيق وقت عرايضم را خلاصه عرض ميكنم: اولا منظورت چيه رهرو آنست گهي....؟ ما ميرفتيم قرآن حفظ ميكرديـم اين شعره رو ميخوندن. ميگفتن مهم ارادتونه كه بايد دوام داشته باشه! روزي يك آيه هم حفظ كردين بايد هر روز همون طور باشين و..... حالا من نميفهمم منظورت از اين شعر چي بود؟!؟!؟ [تعجب][تعجب][عصبانی][عینک] ثانيا شما تو تهران زندگي ميكنيد؟ ما كه تو تهرانيم! با اجازتون 30شهريور با دوستان رفتيم نمايشگاه قران! برگشتم داشتم هلاك ميشدم! از طرفي گرمي هوا (آخه ساعت3 بعداز ظهر رفتيم[زبان]) از طرفي زبون روزه و از اطراف هم تحمل دوستان([زبان][زبان][نیشخند][زبان][زبان])! ديگه واسم جون نمونده بود..... بخاطر همين گفتم اين نمايشگاه قرانم درد سر داره هاااااا!!! الان اسم نمايشگاه قرآن رو ميشنوم ياد دردسر هاش مي افتم.... [لبخند][لبخند][لبخند][لبخند] ثالثا: ميدوني كه سال تحصيلي شروع شد؟ خب! خدا رو شكر! پس منم بايد بشينم مثل بچه آدم درسمو بخونم! در نتيجه دير به دير ميام نت! رابعا: كي گفته پشت هر زن بزرگ يك مرد با عرضه هست؟!؟! مضحك ترين جمله اي بود كه تو هفته ي اخير شنيدم![زبان]

سينا

واااااااااااي! چقدر حرف زدم! ميگم خوبه قرار بود خلاصه بگم! كاري نداري؟ فعلا باي!

شهرام هخامنش

درود بر تو نگار نازنین من کی گفتم که کورش رو سگ شیر داده ؟ قرآن رو 7 بار خواندم . تفسیر پدر طالقانی رو هم سالها پیش خواندم . البته همین قرآنی رو خوندم که در بازار هست . این کتاب رو عمر جمع آوری کرده و تاریخ وحی رو رعایت نکرده که البته به نفع مسلمانان شده چون مطابقت با ناریخ رو سخت کرده .

شیوا

سلام. خوب آدم ها رو نمیشه از قیافه روشون قضاوت کرد. من آپم.[گل][خداحافظ]

علی

به عاشقان بگوييد که خود ساخته شوند، نه خود باخته و عاشق کمال معشوق شوند ، نه عاشق جمالش که جمال به مويي بند است و کمال به خداوندي سلام خوشحال شدم تشريف اوردين کمال استفاده را از مطالب وبلاگتون نمودم موفق باشيد